Çalışanlara Mikro Çipler Takacaklar

Wisconsin şirketinde çalışanlara mikro çipler takılarak ofis içerisinde bir çok uygulamaya kolay erişimleri sağlanacak.

Çalışanlara Mikro Çipler Takacaklar

Sürekli yaka kartınızı mı unutuyorsunuz ? Three Square Market isimli Wisconsin şirketinin çalışanları artık böyle bir sorunla karşılaşmayacak.

Çünkü firma yetkilileri çalışanlarının vücutlarına mikro çipler yerlerştirecek. Bu çipler sayesinde çalışanlar bilgisayarlarını, ofis kapılarını açabilecek , fotokopi ve benzeri makinaları kullanabilecek ilaveten firmanın içinde bulunan marketten alışveriş yapabilecek. 

Baş parmak ile işaret parmağı arasına çok kısa bir sürede yerleştirilebilecek olan çip için ilk etapta 50 gönüllü çalışan aranıyor. Hatta bu teknolojiyi cazip kılmak için bir çip partisi bile verilecek. 1 Ağustos tarihinde yapılacak olan parti sonrasında çipleri takılacak olan çalışanlar test aşamasına geçecekler ve sistemin çalışma durumunu gözlemleyecekler.

Firma yetkilileri bu teknolojinin geliştirilmesi durumunda çipi kullananların telefonlarını yönetebileceklerini hatta sağlık bilgilerini bu çip sayesinde paylaşabileceklerini belirtiyorlar. Aslında bu teknolojinin sağlayabileceklerini burda sıralamamız mümkün değil zira liste bir hayli uzayabilir.

Eskiden filmlerde şahit olup hayretler içerisinde kaldığımız teknolojiler artık gerçek olmaya başladı. Akıllı telefonlar , robotlar , çipli insanlar ve daha fazlası. Teknoloji inanılmaz bir şekilde gelişiyor ve insanlığın bu gelişim karşısında ne durumlara düşeceği konusu sanırız sürekli gündemi meşgul edecek. 

Wisconsin firmasının öncülüğünde başlayacak olan çip'li insanlar bakalım nasıl olacak ..

İlginizi Çekebilir

Yazıya Git

Kaspersky, Ücretsiz Antivirüs Yazılımını Bütün Dünya'ya Sunuyor... DEVAMI

Kaspersky'ın ücretsiz versiyonu; e-posta, anlık mesajlaşma ve web trafiği gibi bütün önemli korumaları kapsamakta. Antivirüs programlarına ayıracağınız 50 $'ınız yoksa bu ücretsiz versiyon ihtiyaçlarınızı karşılayacağını iddia ediyor.

Yazıya Git

Twitter Kripto Para Reklamlarını Yasaklıyor... DEVAMI

Twitter, Google ve Facebook gibi kripto para reklamlarını yasaklama kararı aldı. Bu sayede dijital dolandırıcılığın büyük ölçüde önüne geçilebilecek.

Yazıya Git

PayPal ATM ve Kredi Kartı Çıkartıyor... DEVAMI

PayPal geleneksel bankacılık hizmetlerine adım atmaya hazırlanıyor. Hem kredi kartı hem de ATM kartı sunmaya hazırlanan dijital ödeme devi PayPal, Türkiye ile anlaşabilirse kısa süre içerisinde bu hizmetleri ülkemizde de görebileceğiz.

Yorum yazın