Google Şahsi E-Mail Hesaplarını Taramayı Bırakıyor

Google artık şahsi e-mail hesaplarını tarayarak edindiği verileri kullanarak reklam verme işlemine son veriyor.

Google Şahsi E-Mail Hesaplarını Taramayı Bırakıyor

Google kullanıcıların şahsi maillerini tarayarak eldi ettiği verilerle reklam verme politikasına son veriyor. Bilindiği üzere Gmail, 1.2 milyardan fazla kullanıcısı ile dünyanın en fazla kullanılan mail sağlayıcısı. Uzun zamandır Google kullanıcılarının mail hesaplarını tarayarak veri elde ediyor ve bu sayede yaptıkları reklam kampanyalarından maksimum performans elde ediyordu. Ancak bu aynı zamanda kullanıcıların güvenliğini ve özel hayatını ihlale girdiği için hukuki bir çok süreç ortaya çıktı.

Halihazırda şahsi hesaplar hakkında tonlarca bilgi edinmiş olan Google'ın, bu değişimden maddi bir sorun yaşama ihtimalinin çok ama çok düşük olduğu söyleniyor. Zira şimdiye kadar açılan davalar sonucunda karşılıklı anlaşmalar sağlanmasına rağmen Google, 2.2 milyon dolar tazminat ödemiş durumda. Google'ın bu kararı almasında ki en büyük sebep ise piyasa rekabetinde mevcut sistemi kullanarak haksız rekabete yol açıyor olması. Milyarlarca kullanıcının verilerindennden mahrum kalacak Google'ın, bu konuda başka bir yol izleyip izlemeyeceği merak ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Yazıya Git

Gmail'e AMP Desteği Geliyor... DEVAMI

Yeni AMP özelliği ile, E-Mail'leriniz içerisinde gezinirken karşınıza çıkan ilgi çekici içerikleri tek tıkla ve sayfadan ayrılmadan görebileceksiniz. E-Mail Pazarlama için yeni bir trend mi geliyor?

Yazıya Git

Twitter Kripto Para Reklamlarını Yasaklıyor... DEVAMI

Twitter, Google ve Facebook gibi kripto para reklamlarını yasaklama kararı aldı. Bu sayede dijital dolandırıcılığın büyük ölçüde önüne geçilebilecek.

Yazıya Git

2019'da Tanışacağımız 5G'nin Hazırlıkları Devam Ediyor... DEVAMI

Yeni jenerasyon mobil bağlantı sayesinde şu an aklımıza bile gelmeyen bazı veri akışlarının kolayca yapılabileceği iddia ediliyor. 5G Ağ teknolojisi hazırlıkları bu hızda ilerleyebilirse 2019 yılında çok daha hızlı bir ağa kavuşacağımız kesin.

Yorum yazın