Bu telefonlar sayesinde Rusya ile başedilebilecek mi ?

Finlandiya'nın ünlü mobil firmalarından birinin yetkilisinin açıklamasına göre düşman doğudan geliyor.

Bu telefonlar sayesinde Rusya ile başedilebilecek mi ?

Düşman sürekli olarak doğudan gelmekte.. Evet bu sözler Finli ünlü bir mobil telefon firmasının yetkilisinden geldi.

Akıllarının bir köşesinde sürekli olarak Rusya tarafından mağlup edildiklerini düşünen Fin halkı artık Putin'in bilgi savaşlarına karşı daha güçlü ve daha dirençli olmak için ciddi bir çalışma içinde.

Bilindiği üzere Rusya'nın siber savaşlarda diğer ülkelere ciddi bir üstünlüğü bulunmakta ve bu durum Dünya üzerinde büyük bir gerginlik yaratıyor. Ama Finlandiya bu tehdite karşı Bittium adı verdikleri ve çok güvenli bir mobil telefon şirketini tanıttılar.

2015 yılına kadar Elektrobit olarak bilinen şirketin ismi Bittium olarak değiştirildi ve firma artık hiper savunma sistemi olan mobil telefonları üretiyor. Bu telefonlara kurulan güvenlik duvarı sayesinde siber saldırılar engellenebilecek ve buna ilave olarak bu saldırıların temeline inilerek kaynağı ortaya çıkarılabilecek.

Bittium, gerektiği zaman ultra güvenlik moduna tek tuş ile alınarak, sadece belirlenen aplikasyonlar dahilinde çalışabilecek ve bu büyük bir güvenlik sağlayacak. Rusya'nın Dünya üzerindeki siber tehditlerine karşı tüm ülkeler seferber olmuş durumda ve bu sayede bir bakıma teknolojiye ciddi katkılar yapılmaya başlanmış durumda. Bakalım bizleri daha ne tarz yenilikler bekliyor.

İlginizi Çekebilir

Yazıya Git

Yapay Zekaya Hükmeden Dünya'ya Hükmedecek... DEVAMI

Putin'e göre yapay zekaya hükmeden ülkeler Dünya'ya da hükmedecek.

Yazıya Git

2019'da Tanışacağımız 5G'nin Hazırlıkları Devam Ediyor... DEVAMI

Yeni jenerasyon mobil bağlantı sayesinde şu an aklımıza bile gelmeyen bazı veri akışlarının kolayca yapılabileceği iddia ediliyor. 5G Ağ teknolojisi hazırlıkları bu hızda ilerleyebilirse 2019 yılında çok daha hızlı bir ağa kavuşacağımız kesin.

Yazıya Git

Facebook 2 Milyar Kullanıcıya Ulaştı... DEVAMI

"Resmi olarak bu sabah itibariyle Facebook 2 milyar kullanıcıya ulaştı. Dünyayı birleştirme konusunda aşama kaydetmeye devam ediyoruz. Hep birlikte dünyayı birbirine daha yakın bir hale getirelim. Bu yolculukta sizlerle birlikte olmak bir onurdur."